SSS

Sık Sorulan Sorular:

ITIL 4 Sertifikasını nasıl alacağım konusunda detaylı bilgi verir misiniz?

Sınava girmeye hak kazanmak için Udemy üzerinden verdiğimiz 4.5 saatlik ITIL 4 eğitimini tamamlamanız gerekli.

Udemy eğitim bağlantısı.

Udemy üzerinden 4.5 saatlik eğitimi tamamladığınızda size 2 adet deneme sınavı gönderiyorum. Gerçek sınavda nasıl sorular çıkacağını görüyorsunuz ve sınava hazır olup olmadığınızı ölçebiliyorsunuz. Deneme sınavlarından %75 üzerinde bir not aldığınızda gerçek sınava hazırsınız demektir. Aynı sınavları tekrar tekrar yaparak %75 yaparsak olur mu derseniz, evet olur. Gerçek sınavdaki soruların önemli bir kısmı deneme sınavlarındaki sorulara çok benzer olacak.

Şu ana kadar EnUcuzSertifika.com olarak başarı ortalamamız: %100

Eğitimi ve deneme sınavlarını tamamladıktan sonra sınava girmeye hazırsınız demektir. Sınavı istediğiniz gün ve saatte yapabiliriz.

Sınav ücreti $293 (%18 KDV dahil değildir.)

Ödemeyi yaptıktan sonra sınav öncesi size PeopleCert den bir eposta gelecek, sınava kayıt olmanız gerekecek. Sınav internet üzerinden uzaktan yapılacak. Sınavdan hemen sonra geçip geçmediğinizi öğreneceksiniz, ancak resmi kesin sonuç yaklaşık 3 gün sonra gelecek. Resmi kesin sonuç geldikten sonra sertifikanızı PeopleCert sitesinden görebilirsiniz, PDF olarak indirebilirsiniz.

Akredite misiniz?

Evet, Peoplecert tarafından akredite olan kuruluş içinde KALAYCI limited olarak bizi de görebilirsiniz.

Bakınız: https://www.peoplecert.org/ways-to-get-certified/offline?families=E53F765420614B518BA357AAB92C4320,39BF4BDDA8A14FE5BFC141F07F7D1E97

Maksimum Sınıf kapasitesi nedir?

ITIL 4 eğitimi Udemy üzerinden yapılmaktadır: Sınıf kapasitesi sınırsızdır.

COBIT 5 eğitimleri de yakında Udemy üzerinden verilecektir.

Minimum Sınıf Kapasitesi nedir?

ITIL 4 eğitimi Udemy üzerinden yapılmaktadır: Sınıf kapasitesi sınırsızdır. Minimum ya da maximum sınırı yoktur.

Sizden (Orhan Kalaycı’dan) daha önce ders almıştım, EnUcuzSertifika.com da verilen eğitimler farklı mı?

Evet, farklı. EnUcuzSertifika.com ‘da odak noktası sınava hazırlanmaktır. Stratejimiz: Daha çok örnek soru çözmek üzerinedir. EnUcuzSertifika.com’da hem soruların nasıl hazırlandığının mantığı açıklanacak, her bir katılımcıdan en az 100 soru hazırlanması istenecek. Sınıf’da en az 500 örnek soru çözülecektir.

Bunun üniversite sınavına girerken yapılan ve sonra unutulan ezberlerden ne farkı var?

Orhan Kalaycı’nın verdiği eğitimlerden birine katılmışsanız, sınıfta ne kadar çok eğlendiklerini, gülerek, şakalar yaparak ders işlendiğini görürsünüz… İnsan öğrenme yönetimi olarak, eğlendiginde ve günlük yaşadığı hikayeler ile öğrenirse hem hızlı öğreniyor hem de kolay kolay unutmuyor… örneğin, pmpkoc blog sayfasındaki yazılara bi bakın: http://www.pmpkoc.net/blog/tursusu-da-eksik-olsun

ITIL 4 foundation hazırlık eğitiminde sınav ücreti ne kadar?

ITIL 4 sınav ücreti $293 ‘dir. (%18 KDV dahil değildir)

İşim nedeniyle bazen acilen yurtdisina cikmam gerekebiliyor. O yuzden eger kayıt olduğum tarihte bir sorun cikarsa; sonraki uygun ilk egitim ve sinav tarihine erteleyebilirim degil mi?

ITIL 4 eğitimini Udemy üzerinden istediğiniz zaman alabilirsiniz, eğitime kayıt olduktan sonra eğitimi tamamlamak için bir süre zorunluluğu yok. Ne zaman isterseniz o zaman eğitimi tamamlayabilirsiniz. 4.5 saatlik bir eğitim. İsterseniz bir oturuşda bitirebilirsiniz, ne zaman isterseniz tamamlayabilirsiniz. Eğitimden sonra sınav tarihi ve saati aldığınızda eğitimden 5 saat öncesine kadar sınavın tarihini ve saatini değiştirebiliriz.

Diğer eğitimler için (COBIT, vb), ertelemek mumkun; egitimden 1 hafta oncesine kadar haber verirseniz iyi olur.  Sinav icin egitimden bir hafta once sinava katilacaklarin isimlerini yurtdisina gondermemiz gerekiyor.